Kas is Krav Maga?

definitionTas ir vienkāršs un iedarbīgs pašaizsardzības tehniku kopums, kas, pareizi pielietots, ļaus tev neskartam pārvarēt jebkura veida uzbrukumus. To apgūt spēj katrs. Tas ir rīks izdzīvošanai.

Krav maga saknes ir meklējamas Izraēlā, kur šīs tehnikas tika pielietotas militāro vienību apmācībā. Mūsdienās šīs tehnikas ir pārveidotas tā, lai tās varētu pielietot civiliedzīvotāji, policijas vienības, vietējās militārās vienības, SWAT vienības, VIP, sievietes un pat bērni.

Krav Maga nav ne cīņas sports ne cīņas māksla. No pašaizsardzības viedokļa tādas lietas kā kausu izcīņa un cita veida sacensības nav nepieciešamas. Protams, personīgi, man arī patīk redzēt, uz ko cilvēka ķermenis ir spējīgs, bet pašaizsardzībā no tā lielākajā daļa gadījumu nav nekāda labuma. Krav Maga turpretī māca, kuras tehnikas visefektīvākizmanto, lai sevi aizsargātu.

Saprotamā formā un viegli apgūstamas. Kādā veidā? Vienai problēmai var būt vairāki risinājumi. Pielietotās tehnikas tiek apgūtas soli pa solim un to pamatā ir vieni un tie paši pielietošanas principi. Tikko kā māceklis ir apguvis pamattehnikas un sapratis to līdzību, viņš ir spējīgs kombinēt šīs tehnikas un apgūt jaunas jau pāris nodarbību laikā.